چسب ویژه میکروسمنت

پودر بندکشی میکروسمنت: در صورتی که تمایل دارید برای نمای داخلی و خارجی خود از پوشش میکرسمنت استفاده کنید لازم است که اطلاعات خود را در ارتباط با متریال هایی که باید به صورت همزمان برای این محصول استفاده می کنید داشته باشید تا کارایی لازم را داشته باشد.

یکی از متریال های اصلی برای میکروسمنت، پودرهای بندکشی است که می تواند نقش مثبتی را در عملکرد شما داشته باشد.

پودر بندکشی میکروسمنت | اجرای نمای مدرن | شیمی ساختمان عاج

ما در این نوشتار در تلاش هستیم اطلاعاتی را در ارتباط با پودرهای بندکشی میکروسمنت با شما کاربران عزیز در میان بگذاریم. با ما همراه باشید.

اطلاعاتی در ارتباط با پودرهای بندکشی میکروسمنت

پودر بندکشی، ماده ای خشک و ریزدانه است که در بازار مدل و رنگ های مختلفی از آن وجود دارد و طریقه کار با آن بسیار راحت است، برای این کار لازم است که مقداری از پودر بندکشی را مطابق با دستوری که بر روی بسته بندی آن حک شده است با اندکی آب مخلوط کنید که ماده ای سیال به دست می آید و می تواند با سرعت بالایی در میان کاشی و سرامیک نفوذ پیدا کند. این محصول کاربردهای مختلفی دارد و می توان از آن برای نماهای آجری و سنگی استفاده کرد اما بیشترین کارایی آن برای سرویس های بهداشتی است.

کاربرد پودر بندکشی

پودر بندکشی مرغوب و درجه یک، دوام و ماندگاری بالایی دارد و با توجه به ساختاری که دارد می تواند مانع جذب آلودگی و تغییر رنگ آن می شود که می تواند جلوه ای زیبا را برای محیط شما به ارمغان می آورد. در گذشته های نه چندان دور از پودر سیمان سفید و پودر سنگ برای میان کاشی ها استفاده می کردند و برای آن که میزان روان کنندگی آن افزایش پیدا کند مقدار بسیاری آب به آن اضافه می کردند که این امر می توانست تاثیر منفی را بروی کار شما داشته باشد و درزها بعد از گذشت زمان کاملا خالی شوند و همین امر می توانست جایگاهی برای تجمع آلودگی و جرم ها باشد از این رو افراد برای پاک کردن این جرم ها از شوینده های شیمیایی نظیر جوهر نمک و دیگر اسیدها استفاده می کردند که این امر موجب می شد که به مرور زمان یک لایه از سطح مورد نظر از بین برود.

شیمی ساختمان عاج

از دیگر معایب استفاده از دوغاب می توان به ظاهر زشت و ناخوشایند آن اشاره کرد.

انواع  پودرهای بندکشی میکروسمنت

پودر بندکشی، با توجه به زیبایی بسیاری که برای محیط شما به ارمغان می آورد که همین امر موجب شده است که نمای شما ماندگاری طولانی داشته باشد و با گذشت زمان به ویژگی های آن اضافه شده است، به همین دلیل عملکرد و کارایی آن به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند. با توجه به موارد گفته شده می توان به این نتیجه رسید که مدل های متنوعی از پودرهای بندکشی در بازار وجود دارد که به صورت گسترده ای رواج پیدا کرده است.

پودرهای بندکشی آجر

در روند تولید این نوع از پودرهای بندکشی از سیمان پرتلند و پودر سنگ استفاده می کنند و اندازه درشت تری در مقایسه با پودرهای بندکشی برای کاشی و سرامیک دارد از این رو گزینه ای مناسب برای پرکردن فواصل کاشی 6 الی 20 میلی متری دارد.

با توجه به مقاومت بالایی که پودرهای بندکشی آجر در شرایط آب و هوایی مختلف دارد گزینه ای مناسب برای فضاهای خارجی دارد.

پودرهای بندکشی سنگ

یکی از رایج ترین پودرهای بندکشی است، این نوع از پودر برای قسمت های مختلفی چون آشپزخانه، سرویس های بهداشتی و دیگر محیط هایی که رطوبت دارند استفاده می شود.

از بارزترین ویژگی های این محصول می توان به ابعاد ریز، مقاومت بالا در برابر رطوبت و هماهنگی بسیار بالا با دیگر قسمت های فضای داخلی دارد

پودرهای بندکشی کاشی و سرامیک

از این نوع پودر بیشتر برای قسمت هایی که فواصل درشت تری دارند استفاده می کنند چرا که ابعاد درشتی دارند. مقاومت و استحکام بالای این نوع پودرموجب شده است که کارایی بسیاری داشته باشد. لازم به ذکر است که با توجه ‏به متریال های مصرفی که برای این محصول استفاده شده است قیمت ارزان تری را برای در ‏مقایسه با دیگر مدل های پودر بندکشی دارد.‏

سخن پایانی

با توجه به کاربردهای بالایی که پودرهای بندکشی دارند مدل های متنوعی از آن تولید و به بازار عرضه شده است که شما قبل از استفاده بهتر است در ارتباط با آن اطلاعات لازم را به دست بیاورید.